Karlštejnské KO

5. května 2014 v 20:34 | argsan |  Co na to říct?
Takhle unavená jsem zase dlouho nebyla!
Nebo si to jenom vnucuju. Včera jsem ujela cca 45-50 km na kole. Jasně, řeknete si, že co jako? Někdo nemá problém ujet 80 km za den. No já ale na kole neseděla asi rok - a je to znát (ano, pořád je to znát - ráno jsem se nemohla posadit ani na posteli a pak jsem to kolo musela ještě odvézt k tetě, kde ho uchovávám, takže jsem si na něj musela sednout (chápete, ne?)...).
Když jsem jela z Prahy, potkali jsme ulici jménem "Karlštejnská". Tak jsem si říkala, že už by ten Karlštejn (tam jsme měli namířeno) mohl být blízko! Jenže pak mi došlo, že například v Českých Budějovicích je ulice, která se jmenuje Pražská (nebo i v Praze Budějovická :-D A to je docela zavádějící). Takže jsem doufala už méně. A opravdu to nebylo blízko. Protože když jsme jeli zpátky, tak v Karlštejnské ulici jsem si říkala "Už jen kousek do Prahy!!"... Jasně, jsem máslo, kamenujte mě! Ale jsem moc ráda, že jsem jela a zase jednou překonala svoji nechuť z kola.
Nevysvětlujte si to špatně, já mám svoje kolo hrozně ráda! Je krásné, bílé (i když po projetí toho bahna bylo chudinka celé hnědé) a prostě úžasné. To, co nemám ráda, jsou ty kopce. Vždycky jedu poslední ze skupiny (tak aspoň si ostatní odpočinou, že) a moc ráda prokládám cyklistické výlety pěší turistikou!

Abych to ukončila - na Karlštejně je krásně. Po vyjetí těch kopců si člověk užívá výhledu i oběda ve zdejší restaraci :) Vnitřek hradu je sice celkem nevybavený (prostě dřívější rekonstrukce, kdy všem bylo jedno, zda se zachová nějaká historie), ale pro milovníky filmu Noc na Karlštejně je návštěva této památky asi nutná :)

Už jsem opravdu "KO", takže brzo usnu. Jinak bych napsala něco víc. Tudíž přeji i vám pěknou noc :)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama