Červenec 2011

Květina

20. července 2011 v 16:29 | argsan |  Moje fotky
Jelikož prší a my máme za oknem kytky, tak jsem musela jednu vyfotit. No, vyfotila jsem jich víc, ale vybrala jsem jeden obrázek, upravila a tady ho máte :-)


Obloha svítí jako ve dne..

20. července 2011 v 0:33 | argsan |  Co na to říct?
No, párkrát jsem před chvílí nadskočila. Třeba jako teď :-D Venku je pořádná bouřka, teda ne jako ta, která byla 13. 7., ale taky to stojí za tu podívanou. Každou chvíli se to venku rozsvítí a za chvíli je slyšet rána jako z kanónu :-)
Vím, že většina normálních lidí teď už spí (no, taky by se o tom dalo uvažovat), ale věřím, že hodně blogařů bdí a možná taky koukají ven na tu bouřku.
Takže pokud jste někde venku a prší, tak vám to nezávidím, já si jdu lehnout. Prosím, neberte to jako provokaci :-D
argsan

Čtecí mánie

19. července 2011 v 22:35 | argsan |  Co na to říct?
Lidi, já se asi zbláznila :-D Snad nikdy jsem neměla takovou chuť číst jako teď. Na stole mi leží Narnie, ve stole mám asi 5 nedotčených knížek, na poličce leží úplně nové knížky od Meg Cabot a já si ještě stahuju knížku na internetu :-D No nejsem já blázen? Mám pocit, že je musím okamžitě všechny přečíst...
Taky jsem se dozvěděla, že knížek od Meg Cabot je přesně 70.. Hm, chtělo by to máknout :-D
Když se pouštím do knížky, je to ... nepopsatelný! Jako kdybych začínala nějakou novou éru nebo co. A když ji dočtu, tak na ni chvilku smutně koukám, nebo jásám nebo si ji tisknu na prsa, prostě co mě napadne!
Řekněte mi, že občas míváte takovej pocit taky, ať si nepřipadám blbě :-D
A teď hurá do Narnie :-)

Harry Potter 1, 2

19. července 2011 v 21:40 | argsan |  Knížky - přečetla jsem
A začneme s mojí nejoblíbenější sérií :-)

Harry Potter a kámen mudrců

Joanne Kathleen Rowling
Originální jazyk: angličtina
Jazyk, ve kterém jsem knihu četla: čeština (+ začínám to číst rusky)
Počet stránek: 288
Moje hodnocení:
Jelikož je knížka první ze série, je jedna z nejlepších. Nejde jí nedat pět bodů z pěti, protože je tak naprosto kouzelná. Není tlustá, takže ji zvládnou i ti, co tolik nečtou. Myslím si, že většinu lidí uchvátí svět, do kterého se Harry dostane. Každému se musí rozjet představivost na plné obrátky. Knížce určitě nechybí vtip, což je další plus.

Stručný obsah: První příběh vypráví o tom, jak se malý klučina, jedenáctiletý Harry Potter, dozví o tom, že je čaroděj. Seznamuje se tak s dosud nepoznaným světem i s novými kamarády. Nastupuje na školu čar a kouzel v Bradavicích, kde ho nečeká jen sláva, ale také nebezpečí a občas i nenávist v podobě Draca Malfoye. Stačí se také stát hvězdou famfrpálu (nejoblíbenějšího sportu v čarodějnickém světě). Jeho nejlepšími kamarády se stávají Ron Weasley a Hermiona Grangerová, kteří mu pomáhají při hledání kamene mudrců. Poprvé Harry bojuje s Voldemortem (vy-víte-kým), který ovšem nemá svoji podobu a parazituje na profesoru obrany proti černé magii Quirrellovi. I když je Harrymu jedenáct let, dokáže se se vším náležitě poprat a na prázdniny se opět vrací k Dursleyovým, rodině, která je s ním spřízněná, ale kterou nemá rád.

Proč jsem si knížku přečetla: Poprvé mi Harryho půjčila kamarádka, když jsem ji o to poprosila. Dřív jsem viděla 4 filmy s Harrym a ani nevím, kdy mě to poprvé tak chytilo, ale měla jsem hroznou chuť si knížky přečíst.

Jak jsem získala svoji vlastní knížku: Když už mě nebavilo půjčovat si knížku od jiných, sama jsem si ji šla koupit. Jenže ouha! V tom knihkupectví naproti naší základní škole první díl neměli. Byla jsem tehdy o dost mladší, takže jsem pro ni nejela jinam. Ovšem s prodavačem jsem se domluvila, že mi knihu objedná a já si pro ni přijdu. Tak se stalo a já si hrdě nesla Harryho domů.

Harry Potter a tajemná komnata

Joanne Kathleen Rowling
Originální jazyk: angličtina
Jazyk, ve kterém jsem knihu četla: čeština
Počet stránek: 292
Moje hodnocení:
Opět jsem udělila pět bodů. Jinak to nejde. Nechci to srovnávat s filmem, od toho tenhle článek není. Pořád je knížka na úrovni pohádky, ale zla už je tam víc. Vtip opět nechybí, prostě tento díl hrdě navazuje na ten první.

Stručný obsah: Harry se po prázdninách vrací do Bradavic. Není to však tak poklidný příjezd jako rok první. Nejdřív ho Dursleyovi zavřou doma, odkud ho vysvobodí Weasleyovi (létajícím autíčkem Ford Anglia), potom ho také navštíví domácí skřítek Dobby, ujede mu vlak do Bradavic a tak dále a tak dále. Prostě už od začátku je jasné, že tento rok nebude tak poklidný, jako Harry očekával. Začíná si uvědomovat, že rozumí hadí řeči a to mu nepřináší slávu, ale pouze problémy, protože se objeví zvěsti o tom, že byla otevřena tajemná komnata. S jeho problémy mu nepomůže ani profesor obrany proti černé magii Zlatoslav Lockhart, do kterého se zamiluje spousta dívek včetně Hermiony a paní Weasleyové (takové fanouškovské zbožňování). Harry se pomocí deníku dozví více o tajemné komnatě, ale také o podivném Tomu Raddleovi. Dostává se do tajemné komnaty, zničí nebezpečí v podobě Toma a jeho deníku, zjistí, kdo je vlastně Dobby a úspěšně završí další rok.

Proč jsem si knížku přečetla: Stejně jako jsem toužila přečíst si první díl, stejně jsem toužila přečíst si ten druhý. Půjčila jsem si ho tedy od té samé kamarádky.

Jak jsem získala svoji vlastní knížku: Také jsem ji koupila v knihkupectví naproti škole, když už mě nebavilo si ji dál půjčovat. Od té doby má u mě čestné místo.


Poznámka: Další díly budu rozebírat postupně. Na jeden článek je toho tu hodně :-)
argsan

Knížky - rozcestník

19. července 2011 v 19:16 | argsan |  Knížky
A zrodila se nám nová rubrika :-) Bude celá o knížkách. Musela jsem ji rozdělit, abych v tom měla trochu pořádek. Takže se můžete podívat do těchto podrubrik:


V rubrice "Mám doma" budu popisovat knížky, které mi někdo koupil, nebo jsem si je koupila sama atp. Prostě ty, které mi doma leží a je pravděpodobnost, že si je někdy možná přečtu (ale přečtené je ještě nemám).


V této rubrice budou všechny knížky, které jsem kdy přečetla (teda všechny, na které si vzpomenu). Nebudou to jen ty, které jsem si půjčila z knihovny, ale i ty, které mi doma už přečtené leží.


A nakonec tu budou články s mými vysněnými knihami. Ty, které možná mám přečtené, ale přesto si je chci koupit. Nebo jen ty, po kterých toužím, protože jsem o nich někde četla.

A k čemu má tahle rubrika sloužit především? Možná si myslíte, že je to kvůli vychloubání (možná jenom maličko ;-)), ale hlavně je tu proto, abych vám všem doporučila knížky, které jsem přečetla a o které byste se určitě měli zajímat taky.

A je to doma!

19. července 2011 v 16:40 | argsan |  Co na to říct?
Znáte ten hřejivý pocit, když si koupíte knížku, kterou jste strašně moc chtěli?
Včera jsem si šla pro výplatu z brigády a jelikož mám cestou Luxor, tak jsem si řekla, že se tam zajdu podívat. Protože jsem na tomhle blogu četla o knížce, kterou jsem si strašně chtěla koupit. Teda vlastně jsem si ji chtěla přečíst, ale proč ji nemít doma?
Před tím, než jsem vyrazila pro výplatu jsem zašla do Luxoru. Ovšem s sebou jsem měla asi 100 Kč, takže mi to na knížku nestačilo. Chodila jsem po Luxoru, prohlížela jsem si to tam a cítila jsem se mezi těmi knihami naprosto úžasně. Kdybych měla tolik peněz, tak tam chodím každý den (kupovat knížky) nebo bych si alespoň koupila všechny ty úžasný knížky najednou.
Po té, co jsem měla "v kapse" peníze jsem okamžitě zamířila zpátky do obchodu. Měli jste vidět, jak jsem se cestou usmívala! Nejenom, že jsem okamžitě zamířila za knížkou "The princess diaries" od Meg Cabot (všem doporučuji její knížky!), ale narazila jsem tam i na "Nenasytnou" - taky knížku od Meg. V zápalu jsem ji taky popadla a hrdě si je obě odnášela domů. Venku na ulici se dostavil ten hřejivý pocit, o kterém jsem mluvila na začátku článku.
Musím říct, že ty knížky na mojí poličce vypadají naprosto božsky a že se těším, až se do nich pustím. Teď nemůžu, protože mám v zásobě pěknou řádku knížek, které potřebuju přečíst (včera jsem konečně dočetla Hraběte Monte Crista a taky jsem přečetla Hrdinkou snadno a rychle, mimo jiné jsem se pustila do Narnie..)...
Čtení zdar, já jdu zase na Narnii :-)
argsan

Rozvrh hodin - černá kočka

17. července 2011 v 16:10 | argsan |  Moje výroba - Rozvrhy
Prohledávám tak svoji složku a našla jsem rozvrh, který tu ještě není. Teda alespoň jsem ho tu nenašla :-)
Nechci vám připomínat školu, ale když už jsem ten rozvrh našla, tak ho tu nechám :-)


Zdání klame

17. července 2011 v 1:02 | argsan |  Co na to říct?


Asi si říkáte, že se tu opět nic neděje. Kdyby! Už asi dvě hodiny (ne-li víc) opravuji svoje články. Nepřepisuju je, to v žádném případě. Dělám to, že hledám staré obrázky, které v článcích byly, ale zmizely (když ty obrázky uložíte na server, ze kterého je potom smažou, tak je to těžký). Teď vím o dvou článcích, kde mi ještě chybí fotky, ale u jednoho už tu fotku asi nenajdu.
Proč to dělám? Mám ráda pěkné blogy, kde je všechno uklizené a v pořádku. Chci mít taky takový blog. Když se někdo přijde podívat, tak aby tu našel všechno, co tu má být. Ne jen texty s protivnou ikonou, která označuje, že tam má být nějaký obrázek (taky ji tak nesnášíte??). <- jo, to je ona!
Zároveň vás prosím: kdybyste tu našli nějaký článek bez ilustrace a s protivnou ikonou, napište mi to tady kamkoliv a já se to pokusím spravit. Snažila jsem se totiž prohlédnout všechny články na blogu, ale je to dost složitá práce (a zvlášť, když se člověk začte do svých vzpomínek).
Tímhle možná reaguji na tento článek, ve kterém jsem se rozčilovala, jak mě to uklízení blogu unavuje.
Proč jen nefunguje to, že si obrázek zkopírujete a on tam zůstane? Protože on nezůstává. Leda když si ho zkopírujete z vlastní galerie z vlastního blogu - to jsem zkusila a celkem to funguje. Nechci si galerii zaneřádit všemi těmi obrázky a fotkami, ale vypadá to, že to jinak nepůjde. Takže se například můžete podívat do mojí galerie, kde už pár obrázků je.
Jelikož je jedna hodina v noci a já ještě nemám vyčištěné zuby, tak jdu na to, protože chci zítra (sakra, vlastně už dneska) dočíst Hraběte Monte Crista (Všem tuhle knížku vřele doporučuju! Ovšem v nezkrácené verzi - nenechejte se odradit délkou té knihy.), kterého jsem chtěla dočíst už včera (jo, včera, ten včerejšek, co skončil před hodinou), ale potom jsem zapla počítač a začala uklízet blog...
Dobrou všem, kdo si tohle přečetli :-)
argsan xxx

Internet plný Harryho Pottera

15. července 2011 v 21:51 | argsan |  SVĚT Harryho Pottera
Neuvěřitelné! Jen vejde do kin poslední Potter a hned je toho celý internet. Neříkám, že nejsem ráda!
Pokud občas chodíte na stránku we♥it, tak určitě víte, že je tam plno krásných fotografií. Dnes jsem tam opět šla a je tam hrozně moc HP obrázků. Buďto herců, vtipů nebo lidí, kteří se fotí se znakem relikvií. Který obrázek mě ale dnes opravdu uchvátil, byl tenhle:
Ten nápad, ale i provedení.. Prostě krása :-)
Určitě stránku we♥it taky navštivte :-)
argsan

Dům na prodej

15. července 2011 v 21:37 | argsan
Na super.cz se můžete dočíst, že je na prodej dům, ve kterém J. K. Rowlingová žila od svých 9 do 18 let.
Prý podle něj vytvářela dům, kde žili Dursleyovi s Harrym.
"Samostatně stojící dům z šedého kamene obehnaný kamennou zdí a s květinovou zahrádkou bude stát milióny liber."
Co je na něm ještě zajímavé? Na jednom z parapetů je totiž napsáno: "Joanne Rowling zde spala kolem roku 1982." Myslím, že o dům bude obrovský zájem.
Článek si můžete přečíst tady.Nápis na parapetu u ložnice: "Tady spala Joanne Rowling kolem roku 1982".

Design č. 27

15. července 2011 v 21:16 | argsan |  Různé - Designy


Vy víte, že neumím udržovat tento blog ve stálém chodu.
Takže alespoň občas přidám nějaký článek.
Byla jsem na premiéře Harryho Pottera a relikvií smrti část 2. Včera jsem se koukala na první část. Takže mě to zase chytilo a dnes jsem vytvořila nový design. Je na tomto blogu už 27.
Jako téma jsem zvolila relikvie smrti. Po dlouhé době mě zase bavilo dělat vzhled blogu. Občas vytvářím jiné vzhledy, ale ne vždycky je dám sem na blog. Ale tenhle stál za to :-)

Co vy? Už jste viděli "Relikvie"? Je škoda, že už je to poslední díl, ale jak se říká: "V nejlepším se má přestat.". A já si myslím, že to opravdu skončilo v nejlepším.
Pokud chcete dobrou zprávu, tak jednu mám. Je to zpráva pro fanoušky HP, kteří rádi navštěvují blogy. Protože Mamlásek opět začala blogovat. U ní na blogu je teď spousta článků k relikviím. Tak se tam určitě podívejte :-)
argsan